FAIL (the browser should render some flash content,not this)

АВТОРСКОЕ ПРАВО
АКТУАЛЬНАЯ ТЕМА
БАНКИ И БАНКИРЫ
ВОПРОС НЕДЕЛИ
НАША ЭКСПЕРТИЗА
Налоги
Недвижимость
ОБРАЗОВАНИЕ
ПОДРОБНОСТИ
ПОТРЕБИТЕЛЬСКИЕ ИНИЦИАТИВЫ
ПОТРЕБИТЕЛЬСКИЕ ИНТЕРЕСЫ
ПРАЗДНИКИ
ТРАНСПОРТ
ГЛАВНЫЙ ИНТЕРЕС->|
ВСЕ РУБРИКИ->|


Авторизация
логин
пароль
напомнить

регистрация
Дорогие посетители, читатели! | Клуб М+ | Главная | О газете | Архив | Авторский состав | Путеводитель | Блоги | Игры | ВСЕ СЮДА !!!
ЯК СУЧАСНІ КОЗАКИ В ПОХІД ПІШЛИ...
Номер: номер 31(341)
Рубрика: ИСТОРИЯ
Автор: Валерій Іваненко
Дата: 11.08.2012 14:50

Чи було на Херсонщині життя до Потьомкіна та Катерини? І чому в усі часи в поті чола працюють одні, а пам’ятники ставлять іншим...

Є у Херсоні пам’ятник Потьомкіну. Про Катерину та найсвітлішого князя дивимося гарну виставу. Їх персони постійно згадуються під час міських свят. І це, напевне, добре. Тому що про роль особистості в історії ми всі знаємо. Щоправда, якось забули ми з вами, що місцина ця освоювалася простими людьми, які потом і кров’ю реалізовували амбітні плани цариці та її придворного. Українці, росіяни, євреї, шведи та ще багато і багато «рядових» історії нашого краю - їм теж не завадило б поставити пам’ятник саме в нашому обласному центрі.

Зрештою, наш край освоювався ще до того, як на нього звернули увагу з Санкт-Петербургу. Нагадати про це взялися представники козацьких організацій України, які розпочали саме з Херсонщини на козацькому човні експедицію-похід по Дніпру у Чорне море. «Тут збірний екіпаж - козаки з Херсонської області (з Каховки), з Миколаєва, Запоріжжя, Харкова, Дніпропетровська», - розповів Костянтин Рижов, керівник експедиції, віце-президент ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас», кошовий отаман Запорозького війська низового «Запорозька Січ».

У поході беруть участь 9 козаків. Серед них - бізнесмени, студенти, робітник, комп’ютерний технік. Наймолодшому члену екіпажу 17 років, найстаршому - 46. Капітан козацького човна - Володимир Колпаков. Судно не має двигуна і рухається під вітрилом та на веслах (силою шести пар рук козаків).
За словами керівника експедиції, розпочався похід у місті Каховка на Каховському водосховищі, а кінцевою його точкою є Кінбурнська коса у Чорному морі. Передбачається, що похід триватиме до 6-го серпня. Проте його терміни залежатимуть також і від погоди.

«Ми хочемо випробувати себе, пройшовши частину того шляху, який долали козаки, йдучи у Чорне море. Проте наша основна мета - звернути увагу громадськості до цієї місцевості. На цій території сучасної Херсонської області була Прогноївська паланка Запорозького війська. Ця територія завжди була насичена і промислами, і торговельними та іншими різними видами господарської діяльності. На цій місцевості, що належала козацтву, була розвинута інфраструктура ще до приходу сюди Потьомкіна і Москви», - вважає керівник експедиції.

В українських козаків є ідея зробити такі морські походи постійними. «Ми хотіли б відпрацювати подібні маршрути, щоб вони були постійні. Щоб молоді козаки із Запоріжжя, Херсона, Миколаєва, з інших місць проходили цей вишкіл. Тому що на Запоріжжі (у Запорозькій Січі - авт.) січовиком справжнім вважався той, хто пройшов морський похід», - наголосив кошовий отаман.

Поиск


РЕКЛАМА

Сити спорт

СУПЕР ВІКНА



FAIL (the browser should render some flash content,not this)
© 2007 ООО МКП "Прозерпина" Дизайн, разработка WEB-Студия Wezom